SSL Sertifikası

SSL SERTİFİKASI: Önceleri sadece e-ticaret sitelerinde kullanımı gerekli olan SSL sertifikaları günümüzde;

  • Tarayıcımızın adres satırı başında yazan “Güvenli değil” ibaresini kaldırmak için,

  • Google aramalarında öncelik kazanabilmek için,

  • Başarılı bir AdWords kampanyası ile sitemizi tanıtmak için,

Gibi farklı amaçlar için de kullanılmaya başlandı. http:// ile başlayan adres satırı, SSL sertifikasının kurulmasından sonra https:// olmakta yani sadece bir s harfi eklenerek bahsedilen avantajlar kazanılabilmektedir. Sadece bir S harfi eklemek için kurulacak SSL sertfikasına çok yüksek ücretler ödenmesine karşıyız. Bu nedenle web sitenizin amatör bir site, ya da kurumsal bir site olması halleri için aşağıdaki iki alternatifi hosting sağladığımız müşterilerimizin kullanımına sunduk.

FREE SSL SERTİFİKASI: Bu sertifika https://letsencrypt.org adresinden inceleyebileceğiniz gibi bazı sponsorsorlar tarafından desteklenmekte ve ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Eğer kişisel ve amatör bir web siteniz varsa herhangi bir ücret ödemeden bu sertifikayı kullanabilirsiniz.

KURUMSAL SSL SERTİFİKASI: Bu sertifika https://www.rapidssl.com adresinden inceleyebileceğiniz gibi 59 $ + kdv olup, kurumsal bir site sahibiyseniz ve sertifikanın avantajını kullanmanız gerekiyorsa aşağıdaki iletişim bilgilerinden talepte bulunmanız halinde 1 gün içinde kurulum yapılmaktadır.