Güvenli Web Sitesi

GÜVENLİ WEB SİTESİ: Web sitenizin adresini tarayıcıya yazarak sitenize girdiğinizde, adres satırının başında aşağıdaki örnekte kırmızı kutu içinde göreceğiniz gibi “Güvenli değil” şeklinde bir uyarı görebilirsiniz. Bazı tarayıcılarda ise ibare yazmasa da uyarı amaçlı bir ünlem işareti görebilir ve tıklayınca da “Bu siteye bağlantınız güvenli değil” Bu sitede hiçbir hassas bilginizi (örneğin şifrelerinizi ve kredi kart bilgilerinizi) girmemelisiniz. Aksi takdirde bu bilgiler saldırganlar tarafından çalınabilir. Şeklinde uyarı kutusunu göreceksiniz. 

Ziyaretçileriniz ve potansiyel müşterileriniz tarafından şüphe ile karşılanacak bu durumdan kurtulmanız ve sitenizi “Güvenli Web Sitesi” haline getirmeniz için yapılması gereken tek şey bir SSL sertifikası kurmaktır.

Web sitelerinin adres satırlarının başı http://şeklinde iken SSL sertifikası kurulduktan sonra https:// haline dönüşür. Eklenen bu s harfi bağlantı protokolünün artık güvenli hale geldiğini gösterir.

http:// hyper text transfer protocol

https:// hyper text transfer protocol secure

Eğer bir SSL sertifikası kurdurarak sitenizi “Güvenli Web Sitesi” haline getirermek ve Google aramalarında daha hızlı yükselmek isterseniz https://www.rapidssl.com/ adresinden inceleyebileceğiniz sertifikayı tavsiye ederiz. Yıllık ücreti 59 $ + kdv şeklinde olup bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.